Головна Аналітика та судова практика Судова практика Щодо особливостей адвокатської діяльності, яка не є господарською
Щодо особливостей адвокатської діяльності, яка не є господарською

За участі юридичного підрозділу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва досягнуто позитивного результату у справі за позовом Адвокатського об'єднання про визнання незаконним рішення та зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Вищий адміністративний суд України задовольнив касаційну скаргу ДПІ, скасував рішення судів попередніх інстанцій і відмовив у задоволенні позову, зазначивши наступне.
Адвокатське об'єднання звернулось до податкових органів із заявою про переведення його на спрощену систему оподаткування за ставкою 10 відс. та видачею свідоцтва про право сплати єдиного податку за відповідною ставкою.
Рішенням державної податкової інспекції позивачу відмовлено у задоволенні вказаної заяви.
Статутом позивача передбачено, що він є добровільним професійним об'єднанням адвокатів, метою якого є захист прав, свобод та представлення законних інтересів громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надання їм іншої юридичної допомоги. Основною метою діяльності позивача є задоволення потреб в кваліфікованій правовій допомозі, адвокатській діяльності.
Згідно з наданим Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури при Кабінеті Міністрів України роз'ясненням "Про суміщення адвокатської та підприємницької діяльності", адвокатська діяльність не є господарською і, зокрема, підприємницькою у сенсі ст.3 Господарського кодексу України, а адвокат не є суб'єктом господарювання, який здійснює підприємницьку діяльність.
Виходячи з вищенаведеного, суд касаційної інстанції доходить висновку, що позивач не є суб'єктом підприємницької діяльності, а, отже, не підпадає під дію Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", у зв'язку з чим в позові має бути відмовлено.

3 лютого 2011  |  Прес-служба ДПА України за матеріалами Юридичного департаменту
http://www.sta.gov.ua