Головна Аналітика та судова практика Судова практика Щодо особливостей мораторію на задоволення вимог кредиторів
Щодо особливостей мораторію на задоволення вимог кредиторів

 За участі юридичного підрозділу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі досягнуто позитивного результату у справі за позовом одного із закритих акціонерних товариств про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень.

Вищий адміністративний суд України задовольнив касаційну скаргу СДПІ, скасував рішення судів попередніх інстанцій, зазначивши наступне.

Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів, що вводиться одночасно з порушенням справи про банкрутство, поширюється лише на задоволення вимог конкурсних кредиторів. Поточні ж вимоги кредиторів боржника знаходяться у вільному правовому режимі до визнання боржника банкрутом. За поточними зобов'язаннями згідно із загальними правилами нараховується неустойка (штраф, пеня), застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Отже, нарахування штрафних санкцій, застосування заходів забезпечення у разі невиконання зазначених зобов'язань та примусове стягнення на підставі виконавчих документів коштів на їх виконання і штрафних санкцій ґрунтуються на законі.

Таким чином, оскільки порушення податкової дисципліни, які слугували підставою для донарахування позивачеві оспорюваних податкових зобов'язань, мали місце після введення мораторію, то застосування штрафних санкцій в силу факту таких правопорушень слід визнати правомірним.

6 сiчня 2011  |  Прес-служба ДПА України за матеріалами Юридичного департаменту
http://www.sta.gov.ua